Як замовити сценарій для аудіоролика

Опис усіх пунктів для заповнення форми замовлення сценарію


 
Бриф замовлення сценарію – це корисний інструмент для створення креативних текстів аудіо реклами. Ланка між замовником та копірайтером, що дозволяє уникнути проблем зіпсованого телефону та точно передати свої побажання.
Розглянемо детально всі пункти брифа з прикладами.
 
Назва компанії, яка звучатиме у ролику:
У цьому пункті просто вписуємо повну назву бізнесу.
Наприклад: магазин шкіри та хутра…, ювелірний салон…, торговий комплекс…, бутік…
 
Цільова аудиторія:
Лаконічно описуємо основну аудиторію рекламованого товару чи послуги, щоб максимально точно розуміти, який підхід буде використаний у створенні сценаріїв. Грубо кажучи, реклама для молоді відрізняється від тієї, яка створюється для більш статусної аудиторії.
Наприклад: чоловіки середнього віку; молоді мами; хлопці, які хочуть зробити подарунок дівчині тощо.
 
Основне повідомлення:
Аудіореклама найбільш ефективна тоді, коли в ній зроблено акцент на одному маркетинговому завданні. Психологічно, більшості слухачів найбільш зрозуміла одна думка, яку несе ролик. Якщо спробувати вкласти в ролик багато всього, це може спричинити відторгнення слухачами того масиву інформації. Також можливе збільшення хронометражу, або швидкості начитки.
Краще спочатку визначитися на чому буде зроблено акцент у даній рекламній компанії.
Наприклад: відкриття магазину, розпродаж минулої колекції, надходження нового товару, інформування про те, що ми маємо великий вибір певного товару.
 
Конкурентні переваги (УТП):
Бажано одразу знайти те, що виділяє товар чи послугу від конкурентів та сказати про це у рекламі. УТП (Унікальна Торговельна Пропозиція) – це конкурентні властивості або вигоди, які допомагають слухачам прийняти раціональне рішення у виборі та зацікавитися Вашою пропозицією. Якщо такого немає, копірайтер намагатиметься його знайти, але визначення може бути неточним.
Також може бути корисним і звичайний оффер.
Наприклад: якісь фішки сервісу; конкретні вигоди; додатковий бонус; ефектна властивість товару; у всіх так, а у нас так…
 
Обов’язкові елементи (адреса, сайт, телефон, юридична інформація):
Інформація, яка має прозвучати у ролику. Чим її більше, тим більшим буде і хронометраж записаного ролика.
Як показує практика, найкраще вказувати адресу для орієнтації в місцезнаходження та сайт для більш детального ознайомлення. Зачитування номеру мобільного телефону займає близько 4 секунд і цей набір цифр слухачі можуть просто не запам’ятати. Якщо телефон дійсно потрібно вказати, краще підібрати той, що легко запам’ятовується або проговорити його 2 рази.
Також, за певних умов, потрібно включити в текст юридичну інформацію, без якої більшість ЗМІ просто не пропустять ролик в ефір. Детальніше у статті «Обов’язкова юридична інформація».
 
Бажаний хронометраж:
Кількість секунд запланованої рекламної кампанії. Якщо це немає значення, запис текстів сценарію буде формуватися з розрахунку «до 30 секунд».
 
Тип ролика:
У більшості випадків достатньо вказати: автовідповідач, інформаційний, ігровий, пісенний ролик. Або свій варіант. Детальніше про типи аудіороликів.
 
Додаткова інформація та побажання:
Опціональний пункт для інформації, яка не відповідає попереднім пунктам. У ньому можна повідомити про переваги або описати вже сформовані ідеї для ролика.